1. hudební okénko


Hudební okénko jsem si dal pod stromeček. Po pěti letech jsem konečně sebral odvahu a takříkajíc šel do toho.

Zásadní vliv na můj budoucí hudební vkus měla bezesporu osmá třída základní školy. Abych byl konkretní má ho na svědomí můj bývalý učitel přírodopisu. Fajn chlapík v té době poslouchající pro nás prcky absolutně neznámé věci a vždy dokázal zpestřit hodinu nějakou historkou, nejlepší byly ty s podivnou postavou jménem Zedral. Už si vlastně ani moc nepamatuju, kdy a jak jsem sebral odvahu a poprosil ho, jestli by mi nevypálil cédéčko s těmi jeho prazvláštními skupinami. Vím jen, že pak následovalo ještě pár dalších. V té době bez internetu a s možností sbírat hudební inspiraci leda tak z Esa, nebo kazeťáku s rádiem, to byla poměrně pecka.
Vzpomínám, že po prvním poslechu onoho pro mě dnes kouzleného CD, jsem si říkal, jak někdo může poslouchat takovej kravál. Ale po nějaké době se to ve mě jaksi rozleželo a vydal jsem se vstříc druhému poslechu.

Dnes bych rád představil první z trojice kapel z onoho CD, které mě asi nejvíce ovlivnily do budoucna.

At the Drive-In (1993-2001)
Z El Pasa v Texasu. Po rozpadu v roce 2001 se její členové rozdělili a založili dvě odlišné hudební skupiny The Mars Volta a Sparta. Hráli na koncertech i s českou skupinou Sunshine.
Osobně bych doporučil k poslechu jejich poslední album Relationship of Command. I když jsem se už v nějaké diskuzi setkal i s názorem, že se některými kapelami prý inspirovali trochu více, tak pro mě je jejich zvuk poměrně jedinečný. 

At The Drive In - One Armed ScissorPěkné svátky všem

Reply to this post

Okomentovat