3. hudební okénko

Minule jsem skončil u Atreyu a na konci to mohlo vyznít tak, že mě jejich alba od The Curse dál už moc nebaví. Je pravda, že The Curse u mě asi zůstane na špici, ale to neznamená, že ty ostatní jsou špatná. Proto dnes ještě jednou Atreyu a ukázka z jejich nejnovějšího alba Congregation of the Damned. Doporučuji si poslechnout aspoň pár prvních minut, které stojí za to.

Atreyu - You Were the King, Now You're Unconscious


A dnes už konečně uzavřeme onu trojici skupinou AFI (A Fire Inside) (1991-současnost). Americká parta z Kalifornie. Charakteristická hlasem zpěváka Davey Havoka. Zajímavostí je, že klip k Silver And Cold se natáčel v Praze, jak se povedl můžete posoudit sami. Udržují také velmi přátelský vztah se svým fanklubem Despair Faction. Například šest vybraných šťastlivců může být slyšet v písničce I Am Trying Very Hard to Be Here z jejich nejnovějšího alba Crash Love.

AFI - Silver And Cold


AFI jsem začal poslouchat od jejich starších alb jako Black Sails In The Sunset. Pak přišlo řekl bych zlomové album Sing The Sorrow, kterému fanoušci začali vyčítat "komerční" zvuk. Já osobně jsem toto album přijal bez potíží na rozdíl od Decemberunderground, které jsem slyšel jen párkrát. Nové album Crash Love, sice od fanoušků poslouchajících AFI již poměrně delší dobu, taky nesklidilo příliš úspěchu, ale já si myslím, že je to rozhodně lepší směr, než ten kterým se vydali na Decemberunderground.
Na závěr ještě připojím písničku z jejich alba The Art of Drowning. Na youtube si můžete pod videem přečíst komentáře lidí, kteří by chtěli zpátky starý zvuk AFI. Paradoxně právě takhle písnička předznamenala komerční úspěch téhle skupiny.

AFI - Days of the Phoenix

Reply to this post

Okomentovat