Gluecifer králové rocku z Norska

V dnešním okénku zavítáme na evropský kontinent a to konkrétně do Norska. Oslo kromě toho, že je hlavním městem Norska, bylo také domovém hudební skupiny Gluecifer (1994-2005).

Abych řekl pravdu, tak o Norské hudební scéně opravdu přehled nemám. Ani o gluecifer samotných se mi nepodařilo získat příliš informací. Pokud vás náhodou taky zaujalo lepidlo (Glue) v jejich názvu, ale nebyli jste si jisti souvislostí, tak se nemýlíte. Ale i přesto, očividně hochům zbylo dost mozkových buněk na tvorbu pro mě poměrně kvalitní muziky.
Jestliže opět použiju analogii k hračkám jak minule u The Living End. Tak Gluecifer jsou také takový zvláštní případ. U většiny skupin, co se mi líbí, je to tak, že je většinou poslouchám do té doby dokud se jich nepřejím. Je to jako s hračkou, kterou jste si přáli celý rok dostat, ale po pár měsících vás už prostě tolik nebere. Jenže Gluecifer jsou pro mě jak špičkový model, co máte ve vitrínce a vytahujete ho tak jednou za rok. I když by si určitě zasloužili častější zařazení do playlistu, tak tomu tak prostě není a po delší době jsou vždy vítaným zpestřením.
Rozhodnutí o tom jestli mají právo se prohlašovat za "kings of rock" nechám na vás.

Gluecifer - Put Me On A Plate
Gluecifer - Easy Living

O tom, že umí i z jiného soudku svědčí písnička níže.
Gluecifer - Little Man

Reply to this post

Okomentovat