Life of Agony

Dnešním dílem se opět vrátíme do Ameriky. Brooklyn v New Yorku je místo, kde mají své kořeny Life Of Agony (1989-dodnes).

Tahle skupina na mě bude působit vždy trochu zvláštně a ani přesně nevím proč. Někteří lidé je občas označují za průkopníky či pionýry, kteří si šli po svém. Prostě se nestarali o to, kde jsou hranice jednotlivých stylů. Pro mě je to skupina trochu kontroverzní. Za svoje dosavadní působení, stihli vydat pouze čtyři řadové desky. Jejich největší období ticha trvalo celých osm let.
První deska, kterou jsem od nich slyšel, byla právě jejich poslední Broken Valley. Možná i to je jeden z důvodů, proč ke starším deskám nenacházím moc cestu. Ne, že by byly špatné, právě naopak, ale co se týče hudebního stylu, mi nejsou až tak blízké. Je to dáno i tím, že za tu řádku let se posunuli od metalu/HC, postupně až k rocku. Proto ne všichni fanoušci, zejména jejich prvního alba River Runs Red, jsou až tak nadšení z jejich alba posledního.
Mimo jiné, zhruba v polovině roku 2011, Keith Caputo oznámil, že se hodlá stát ženou. Jeho sólová hudební tvorba také jistě stojí za povšimnutí.
Osobně sice už moc nevěřím, že bychom se mohli dočkat dalšího našlapaného alba od Life Of Agony, ale kdoví.

Life Of Agony - Love to Let You Down z alba Broken ValleyLife Of Agony - River Runs Red

Reply to this post

Okomentovat