The Turbo A.C.'s

Tentokrát se vydáme do New Yorku za skupinou The Turbo A.C.'s (1996-dodnes).

Tuhle skupinu asi nejlépe vystihují ženy, auta a vůně benzínu. Vzájemným smícháním těchto pojmů dostanete hudbu, kterou hrají The Turbo A.C.'s. Na skoro každém přebalu jejich desky se objevila žena s autem. Proto asi nikoho nepřekvapí, že v jejich textech můžete najít hodně odkazů na auta. Ovšem v textech je dost těchto referencí pouze metaforami. Ale například písnička Hit and Run je o nehodě, kterou měli na svém prvním evropském turné. A rozhodně to nebyla první ani poslední dodávka, která jim padla za oběť. Ale z nehod naštěstí pokaždé vyvázli v jednom kuse.
Na to, že se jedná o americkou skupinu poměrně často hrají v Evropě. Obzvláště mají rádi Německo, ale několikrát jsme je mohli vidět i v Česku. Když už je řeč o Německu, tak v dobách, kdy si zajišťovali svoje vystoupení svépomocí, ne vždy narazili na ty správné promotéry a agenty. Po tom, co byli takhle vypečeni, dostalo se jim šance poznat krásu německých a italských sqatů na vlastní kůži. Většina skupin by to dost možná zabalila, ale oni se nezlomili a vydrželi.
Ve svých písničkách používají i části zvukových stop z filmů. Například na jejich posledním albu Kill Everyone si k tomuto účelu vybrali film Čelisti.
Pokud vás zaujalo jejich jméno a říkáte si, jak k němu přišli. Tak odpověď zní, že jejich jméno je inspirováno fiktivním gangem Turnbull A.C.'s, z filmu The Warriors.

Shodou náhod jsem jako jejich první album slyšel Damnation Overdrive, což je také jejich první deska. Osobně mi, ale k srdci asi nejvíce přirostla deska Avenue X. S The Turbo A.C.'s se ještě budeme určitě nějaký ten pátek potkávat i přesto, že členové už taky nepatří úplně k nejmladším. To, že s nimi musíme určitě ještě počítat dokázali i tím, že po pěti letech vydali v roce 2011 novou desku Kill Everyone.

The Turbo A.C.'s - The Future
The Turbo A.C.'s - No Time
The Turbo A.C.'s - Into The Vortex z jejich nejnovějšího alba Kill Everyone

Reply to this post

Okomentovat