Recenze Buxton BHP 2000

Bude tomu již půl roku, co jsem si pořídil tyto sluchátka. Před koupí jsem neměl příliš požadavků.
Chtěl jsem skladná sluchátka, kvůli častým cestám autobusem, která bych mohl používat i k notebooku a ideálně samozřejmě za studentskou cenu.
Na řadu tedy přišel strýček Google, po nějakém tom čase stráveném v internetových vodách, jsem narazil na internetový obchod, kde doprodávaly poslední kusy těchto sluchátek. Firma Buxton pro mě nebyla úplnou neznámou, sice jsem od ní žádná sluchátka nevlastnil, ale nějaké reference jsem měl již z dřívějška. Na internetu se povětšinou z diskusí dozvíte, že za tu cenu dostanete odpovídající výrobek.

Nyní tedy něco k  samotným sluchátkům.
Konstrukce je uzavřená skládací, tvořena převážně z plastu bílé barvy. Náušníky mají průměr ± 55mm a stejně jako polstrování hlavového mostu jsou z koženky.
Po prvním nasazení sluchátek jsem si říkal, že mám asi docela velké uši, ale po několika týdnech si náušníky docela sedly. Rozhodně nepočítejte s tím, že vám je sluchátka zakryjí celé, pokud tedy nemáte opravdu malé uši. Další věc, která mě trochu překvapila byly opravdu hutné basy, alespoň na můj vkus. Po úpravě ekvalizéru bylo vše v rozumných mezích, ale především běžní uživatelé, na které jsou sluchátka cílena, nemusí být vždy s ekvalizérem kamarádi. Každopádně vyznavači pořádných basů budou mít úsměv od ucha k uchu. Plastová konstrukce vrže pouze při nějaké výraznější manipulaci, při běžném nošení byste neměli být ničím rušeni. Náušníky na první pohled příliš důvěry nebudí, ale zatím se drží. Vcelku dobře sluchátka izolují od okolního hluku.

Myslím si, že pokud jste běžný uživatel a ne nějaký audiofil, tak bych mohl tyto sluchátka doporučit. Dají se pořídit za cenu okolo tří stovek a za tu cenu vám poskytnou poměrně slušný zvuk. Design a konstrukce nemusí pravda vyhovovat všem, ale svojí práci si odvedou.


Buxton BHP 2000Buxton BHP 2000

Buxton BHP 2000

Reply to this post

Okomentovat