Živé koncerty online

Léto se pro většinu hudebních nadšenců nese ve znamení hudebních koncertů. Bohužel většina lidí se během svého života potýká s nedostatkem času a s tím, že jejich prasátko není tak nadité, jak by potřebovali. A poměrně často jdou tyto problémy ruku v ruce a ovlivňují negativně počet navštívených hudebních představení, nejen během léta.

K napsání tohoto krátkého příspěvku mě inspiroval modrý pruh, umístěný během léta na hlavní stránce Youtube. Tento pruh mě doprovázel přes léto a nabízel mi živé přenosy z hudebních festivalů napříč rozmanitými krajinami. Obrazovka a repro bedničky nemůžou rozhodně nahradit zážitek z dobrého živého koncertu. Na druhou stranu bych však tuto cestu úplně nezatracoval. Osobně jsem byl za tyto večer zpestřující přenosy rád.
Byl jsem poměrně překvapen, že množství reklamy se podle mě rozhodně pohybovalo na únosném množství. Očekával bych, že někdy v budoucnu budou tyto streamy placené s tím, že přenos bude ve vysokém rozlišení a bez reklam. Ovšem již letošní kvalita přenosu jak audia tak videa mě celkem potěšila. I přesto, že jsem koncerty sledoval v teple domova, nechal jsem se párkrát atmosférou unést. Zajímalo by mě, jestli by se u tohoto přenosu dokázala utvořit nějaká solidní atmosféra, například někde v klubu či na nějakém prostranství, kde by se sešlo několik stovek fanoušků, kteří se z nejrůznějších důvodů na festival nedostali.
Byly by to takové místní nízko nákladové festivaly. Zajímavá představa, uspořádat například české Glastonbury někde na nějakém palouku.
Živé koncerty jsou živé koncerty, ale lepší něco nežli nic, každopádně se těším na to kam se podívám příští rok.

Reply to this post

Okomentovat