Recyklované hudební hity

Recyklace je termín, který získával v posledních letech na popularitě. V hudebním průmyslu však výhody recyklace objevili již dávno. Vezmou něco, co již dříve fungovalo, proženou to recyklačním procesem a mají nový výrobek na kterém se můžou opět napakovat.
Zabývat se například tzv. boy bandy asi nemá moc smysl, bylo jich hodně a hodně jich ještě bude.

Radši se vhrneme přímo na písničky. Dalo by se samozřejmě dlouze psát o tom, do jaké míry je ještě recyklace akceptovatelná a do jaké už není. Ovšem podle mě je to případ od případu a předpokládám, že na to má každý svůj vlastní názor.
Hitů inspirovaných jinými hity je poměrně hodně, následuje pak nespočet cover verzí, remixů a kdo ví čeho ještě. Do dnešního článku, jsem vybral pouze pár ukázek. Úmyslem je spíše poukázat na to, že až si budete pobroukávat nějakou melodii například v MHD, tak ten člověk se sluchátky, co se poblíž vás divoce zmítá, možná poslouchá něco, co vy si zrovna pobrukujete i když ne tak docela.

Jako první jsem vybral poměrně známou písničku Tainted Love, která vznikla už roku 1965. Můžete si poslechnout, jak s ní šel čas.


Gloria Jones - Tainted Love
Soft Cell - Tainted Love
Tainted Love - Marilyn Manson

Dále si můžete poslechnout, že ani rozdílnost stylů nebrání vzájemné inspiraci.

The Clash - Guns Of Brixton

Cypress Hill - What's Your Number

No a co fungovalo pro Abbu, tak to by snad mohla zvládnout znovu zpeněžit i Madonna.

Abba - Gimme! Gimme! Gimme! (A Man After Midnight)

Madonna - Hung Up

Reply to this post

Okomentovat